Hliníkový obal

Značky ako Head & Shoulders, Pantene, Herbal Essences a Aussie prišli s dizajnovou, opakovane použiteľnou hliníkovou fľašou s pumpičkovým uzáverom. Do nej si jednoducho dočapujete svoj obľúbený šampón z plniaceho vrecka a pomôžete tak znížiť spotrebu plastov o 60 percent. Telo fľaše je vyrobené zo 100 % odolného hliníka, ktoré je možné plniť viac ako 5 rokov a je plne recyklovateľné.

Udržateľné náhradné náplne

Prvý krok pri ekomyslení je takzvané dočapovanie obľúbeného produktu pomocou náhradných náplní. Na trh ich postupne prináša viacero značiek. Ich výhodou je, že boli navrhnuté s ohľadom na prostredie okolo nás a prispievajú k znižovaniu plastového odpadu a jednorazových obalov. Používaním náhradnej náplne ušetríte ročne až 60 % plastu. 

Umývajte si vlasy ekologicky.
Zdroj: Shutterstock

Kocka šampónu

Vedeli ste, že tuhé produkty sú perfektnou voľbou pri cestovaní a navyše ich ekologické bezplastové balenie vyrobené zo 100 % recyklovaného papiera nezaťažuje životné prostredie? Navyše, takéto balenia sú šetrné aj k vašej peňaženke - jedna kocka tuhého mydla nahrádza 3 fľaše tekutého sprchovacieho produktu a vystačí asi na 100 umytí.

Kartónová tuba

Pýtate sa, ako to môže fungovať? Väčšia časť plastového obalu je nahradená ekologickým certifikovaným materiálom na báze papiera. Navyše plasty, ktoré sú na balení použité, sú recyklované.

Vedci by chceli bežný tampón použitý pri menštruácii povýšiť na diagnostickú pomôcku.
Zdroj: Profimedia.sk

Tampóny na opätovné použitie

Ďalší zo sympatických ekotrendov predstavujú odličovacie textilné tampóny. Tie v kombinácii s micelárnou vodou predstavujú veľmi jednoduchý spôsob odlíčenia a odstránenia nečistôt z pleti, bez drhnutia. Sú určené na opätovné použitie, k pokožke sú veľmi jemné a dokážu šetrne odlíčiť celý mejkap lepšie než vatové tampóny. Ich použitie je vhodné na tvár, oči a pery.