Mimoriadne účinky olejov si dnes môžete užiť v plnej sile. Dostupné sú univerzálne, ale aj špeciálne na tvár, telo či vlasy. Beauty oleje sú jednoducho „must have“ každej kozmetickej výbavy. Podľahli im aj svetové krásky. Sivovlasá modelka Yasmina Rossi, ktorá hviezdi na obálkach módnych magazínov aj po šesťdesiatke, miluje olivový olej. Ten je výborný nielen na výživu pleti, ale aj na čistenie. Arganový olej denne používa herečka Eva Mendes či modelka Gisele Bündchen. Je teda najvyšší čas nájsť svoj magický zázrak.

Prírodná hydratácia

EXISTUJÚ 2 DRUHY OLEJOV: nosné a éterické (esenciálne). Väčšina pleťových, čistiacich i telových olejov obsahuje oba druhy. Nosné oleje sa používajú ako základ pre zmesi s éterickými olejmi, ktoré väčšinou nie sú vhodné na priamu aplikáciu na kožu. Nosné oleje sa zvyčajne získavajú z častí rastlín bohatých na oleje ako ovocie, orechy alebo semiačka (napríklad olivový alebo jojobový olej). Pleť hydratujú na 3 úrovniach. ZMÄKČUJÚ, čiže vypĺňajú medzery medzi bunkami a vyhládzajú suché a hrubé pleťové bunky. Pleť je potom hladšia a jemnejšia. UZATVÁRAJÚ, teda pokrývajú vonkajšiu vrstvu pokožky, čím spomaľujú odparovanie prirodzenej vlhkosti.

Prírodná hydratácia
Zdroj: Shutterstock
Prírodná hydratácia

ZADRŽIAVAJÚ, čiže pomáhajú bunkovým membránam udržať vodu. Obsahujú mastné kyseliny, ktoré posilňujú kožnú bariéru. Zmes mastných kyselín závisí od oleja, ktorý si vyberiete. V najlepšom súlade s pleťou sú produkty, v ktorých sú ľahké oleje - jojobový, arganový, marhuľový, šípkový a konopný. Tvoria ich malé molekuly, ktoré ľahšie prenikajú do pleti. Ťažšie oleje ako kokosový alebo mandľový síce uzamykajú vlahu v pleti, ale s prenikaním do hlbších vrstiev to už nie je také ľahké, preto ich radšej používajte ako telový prípravok.