Podľa čoho by si mal človek, ktorý má pred sebou veľký výber ošetrení, vybrať? Ako má postupovať?

Základný výber by nemal robiť nikto úplne samostatne. Väčšina klientov vie veľmi presne, čo ho trápi. Je tam nejaký problém, ale spôsob, ako sa ho zbaviť, by mal vybrať lekár podľa jeho zdravotného stavu.

Čo by ste v tomto období odporúčali absolvovať?

Je ideálne obdobie na lasery, resurfasingy, rejuvenizácie tváre, revitalizácie s plazmou, celkovo nastimulovanie kože. Hojenie laserom ale prebieha rovnako v júli ako v októbri. Rozdiel je ten, že pacient nemôže v lete ísť na slnko a kúpať sa. Ak chceme ísť lyžovať, odraz slnka od snehu je však presne to isté, ako keď sme pri mori. Vždy je to o vlastnom prísnom režime.

Účinnou metódou ako pleť zhydratovať, je mezoterapia.
Zdroj: FRAIS
Účinnou metódou ako pleť zhydratovať, je mezoterapia.

Môže laser alebo mezoterapiu podstúpiť každý? Mnohí majú predstavu, že laser sa môže len v určitých prípadoch a nie je vhodný pre každého.

Závisí, čo od neho očakávame. Ak máme mladú krásnu pokožku, 18 rokov a chcem si robiť frakčný resurfacing, tak je to naozaj na zváženie. Ale pokiaľ mám 18 rokov a jazvy po akné, je jasné, čo s tým laserom chcem dokázať. Neexistuje procedúra, ktorá je vekovo ohraničená. Závisí od toho, čo s tým chcem riešiť a v akom stave je pacient.