Občas má každá druhá z vás svojho drahého plné zuby. No a v lockdownovom období sa tento problém týka úplne všetkých. Ste zavreté doma oveľa viac, ako je zdravé, do toho existenčné problémy, dištančná výuka detí a práca z domu. Komu by to neliezlo na mozog? Preto je nevyhnutné urobiť si záložný plán alebo ak chcete, manuál na prežitie.

Máte ponorku?
Chcete počuť niekoľko jasných znakov, že ste sa prehupli do situácie známej ako ponorková choroba? Začína sa to vaším pocitom, že si váš drahý nevie ani poriadne odkrojiť chlieb, pokračuje to tým, že vydáva pri jedení tie odporné zvuky a končí sa hlasnými výčitkami problémov, na ktoré ste zabudli už pred desiatimi rokmi... Takže nádych – výdych a poďme si to ujasniť.

* Keď si cez medové týždne odrezal chlieb nakrivo, láskyplne ste mu klepli po prstoch a išli ste sa roztrhnúť, aby ste mu nie odrezali krajec, ale mu ho ešte aj natreli masielkom a doniesli pod nos.
* Jeho mľaskanie ste ešte pred pandémiou považovali za trochu neslušný, ale milý prejav toho, že mu vaša kuracia polievka mimoriadne chutí.
* Pred desiatimi rokmi sa vás nezastal pred svokrou. NIKDY v živote vám s ničím nepomohol. VŽDY je všetko, ako si on zmyslí. A vôbec, mali ste si za muža vziať Pištu Hufnágela (z kultového seriálu Miazgovci)!

Ak ste si odfajkli tieto situácie ako povedomé, neignorujte varovné signály ponorkovej choroby. Môžu totiž vyústiť do závažných problémov v partnerskom živote.

TIP
Uvedomte si, že chyba nie je ani na jeho, ani na vašej strane. Zapríčinila ju situácia zvonku, ktorú nemôžete ovplyvniť, reagujete však na ňu zvýšenou citlivosťou.

Článok pokračuje na ďalšej strane >>>