No a teraz príde to najzaujímavejšie - financie nie sú vždy hlavné, prečo deti zostávajú v rodnom hniezde. Aj keď by sme to nečakali, v zahraničí niektoré slávne osobnosti, ako napríklad Jennifer Lawrence alebo Bradley Cooper, sa neponáhľajú vyťahovať kufre z detskej izby ani po tom, čo zarobili milióny dolárov – lebo im je doma dobre aj napriek tomu, že mohli bývať v luxusných rezidenciách a viesť bohatý životný štýl.

Prehnaná šetrnosť môže vo vzťahu spôsobiť búrku
Zdroj: shutterstock

Čo sa nás týka, zdá sa, že rodinné puto Slovákov je silnejšie ako kedysi. Či už ide o lásku, pohodlie alebo jednoducho zvyk, deti zostávajú s rodičmi veľmi rady a veľmi dlho. Je to aj váš prípad, ale chcete, aby sa deti konečne osamostatnili?   

V zdravom partnerskom vzťahu sa problémy riešia v rámci vzťahu, nie s okolím a inými blízkymi ľuďmi.
Zdroj: Shutterstock

Nemyslite si, že ste zlí rodičia, ak chcete, aby vaše dospelé deti konečne odišli z domu! Deti, ktoré po štúdiách či práci v zahraničí ostávajú pri vás alebo sa vracajú k rodičom, väčšinou nemajú víziu do budúcnosti. Svoju výplatu považujú za vreckové a vedú bezstarostný život. Rodičia napĺňajú ich potreby a neuvedomujú si, že im robia vlastne medvediu službu. Lebo keď svoje dospelé dieťa prehnane ochraňujete, bránite mu v tom, aby skutočne dozrelo.