Ak ste sa ocitli v stereotype a riešite bežné rodinné problémy, môže sa vám zdať, že sa váš vzťah rúti do záhuby. Vo väčšine prípadov totiž práve v tomto období nastupujú pochybnosti a máte pocit, že spolu žijete len zo zvyku. Pravdepodobne sa mýlite. Partner vás miluje, ale iným spôsobom. Dôkazom, že to tak je, sú jednoduché gestá, ktoré možno len prehliadate.

Zatelefonuje vám
Ak ste išli autom k rodičom, alebo ste kdesi mimo mesta na služobnej ceste, cinkne vám, aby mal istotu, že ste v poriadku. Je to nevinné gesto, on však chce mať istotu, že sa vám nič nestalo. Robí to, lebo má o vás strach a ľúbi vás.

Udržiavať si bystrú myseľ a vyhnúť sa Alzheimerovi aj vo vyššom veku by mohol pomôcť nový vedecký výsledok.
Zdroj: Shutterstock

Hľadí vám do očí
Keď sa spolu rozprávate, venuje plnú pozornosť vašim slovám a nelistuje si v mobile či v dennej tlači. Podľa štatistík totiž zamilovaní ľudia trávia až 75 percent času intenzívnym očným kontaktom. Toto je definícia začínajúceho vzťahu. Po rokoch spolužitia ste sa možno dostali do štádia, že si mnoho vecí poviete aj bez slov.

Lebo zatiaľ čo partneri v začínajúcom vzťahu spolu zvyčajne prerozprávajú maximum času, dlhoročné manželstvá sú už iné. Partneri sú spolu uvoľnení a v pohode, aj keď mlčia. Vzťah sa totiž mení, vyvíja. Nastáva obdobie pokoja a harmónie. Vzájomné mlčanie neznamená, že sa už nepotrebujete. Len ste vo vzťahu uvoľnení a nepotrebujete si to dokazovať slovami, ale skôr každodennými praktickými záležitosťami.