Možno o sebe tvrdíte, že znesiete chlad a pre imidž aj tohtoročnú zimu risknete bez poriadnej zimnej výbavy. Robíte však zle. Hrozia vám poriadne komplikácie.

Hlava
Keď fúka a je nepríjemne sychravo, kašlite na účes a nasaďte si čiapku. Väčšina tepla uniká z tela práve cez hlavu. Zimné počasie môže spôsobovať aj jej častejšie bolesti. Najmä keď trpíte migrénami. Dôvod bolesti môže byť aj neustálom sťahovaní a rozťahovaní ciev v hlave. To vzniká striedaním pohybu z teplých rozkúrených miestností von do chladného počasia.
Náš tip: Nezabudnite si schovať aj uši a myslite na to, že teplo ocení aj váš krk a šija. Inak vám hrozia poriadne bolesti krčnej chrbtice.

zima prechladnutie
Zdroj: Shutterstock

Uši
Nenosiť v zime čiapku sa nevypláca, lebo koncové časti tela vystavené mrazu sú náchylné na omrzliny. Na tvári vám najskôr okrem špičky nosa omrzne brada a uši. Omrzliny sú nepríjemné a pália. Preto im radšej predchádzajte.
Náš tip: Uši si chráňte pod čiapkou alebo na ne nasaďte aspoň kožušinové slúchadlá.

Pery
Zimné počasie je pre pery priam pohroma. Chráni ich totiž len veľmi jemná pokožka bez mazových žliaz. Tá v zime často praská a tvoria sa na nej drobné ranky. Dobre urobíte, ak si budete pery chrániť vrstvou vazelíny alebo kvalitného balzamu. Hlavne si ich neoblizujte, lebo to ich pred chladom a suchosťou neochráni.
Náš tip: Pozor, pery sa tak zbytočne ešte viac vysušujú.