Milan Ondrík (42) sa s herečkou Zuzanou Moravcovou (46) spoznal ešte na vysokej škole. "Vedel som, že je herečka. Naozaj sme sa stretli až v divadle Andreja Bagara, kde nastúpila do hry Tri sestry. Ale dali sme sa dokopy na divadelnom sústredení v Budmerickom kaštieli. Padli sme si do oka," povedal v minulosti pre sme.sk Ondrík. "Zdal sa mi namyslený frajerík a nebol mi sympatický. Vážnejšie sme sa však zhovárali až v Budmericiach pri skúšaní hry Tri sestry. Tam z ničoho nič preskočila veľká iskra," hovorí Zuzana. Odvtedy uplynulo viac než desať rokov a dvojica sa teší z troch krásnych detí: Adamka (12), Alžbetky (7) a Anežky (5). Svadbu zatiaľ nestihli. Prečo?

S manželkou Zuzanou a deťmi
Zdroj: Archív Milan Ondrík
S manželkou Zuzanou a deťmi

„Ja to zdôvodňujem takto, že ja keď budem prisahať jej pred oltárom lásku, tak nie preto, že dúfam, že bude stále taká mladá, dúfam, že bude stále taká pekná a že mi porodí deti. Ona už mladá bola, aj porodila a zoberiem si ju len tak z ľútosti, na staré kolená. Áno, som schopný a ochotný s tebou dožiť tento krásny spoločný život,“ povedal s humorom v relácii Záhady tela Ondrík.
Zuzana bola mamou na plný úväzok, no po 12 rokoch sa vrátila na javisko DAB v Nitre. "Začala dobre, obávali sme sa, ako to zvládneme logisticky, ale už máme všetko naplánované. Adamko dovedie Anežku domov. Bývame v centre Nitry a všetky krúžky máme dostupné na pešo, nemusím robiť taxikárov, ako niektorí moji bratislavskí kolegovia. Zaujíma ma, ako sa Zuzke darí, skúmam, či je v pohode, ale o práci sa bavíme málo." A čo deti,ťahá ich to k umeniu?

Milan Ondrík so svojou partnerkou Zuzanou
Zdroj: Emil Vasko
Milan Ondrík so svojou partnerkou Zuzanou

"V tomto smere si beriem príklad od mojich rodičov, nechávame im voľnosť. Vybrali si sami, čo chcú robiť. Šport aj umenie. Všetci chodia na výtvarnú, dievčatá na gymnastiku, Adamko na klavír, veľmi pekne recituje, Alžbetka hrá na gitare. Najmladšia Anežka je dravá a športovo veľmi nadaná." Pre herca to znamená, že doma je, obrazne povedané, ovešaný deťmi, ale užíva si to. Fotky Milana Ondríka a jeho krásnej rodinky si môžete pozrieť v našej galérii.