Obec rodiny Steven Poust zakotvil svoj čln na masívnej rieke St. Johns v Jacksonville na americkej Floride, aby si jeho dve malé deti – 7-ročný Chase a 4-ročná Abigail mohli zaplávať. Ako sa tak držali o kotviace laná za člnom, spustil sa silný prúd a dievčatko v záchrannej veste vtiahol do seba.

Doplával po pomoc

Chlapec Chase sa pustil tiež a snažil sa dostať k sestričke. Otec skočil do vody k deťom a zakričal na syna, nech sa pokúsi doplávať k brehu. „Dodal som, že ho ľúbim, pretože som si nebol istý, čo sa stane,“ priznal Steven neskôr pre médiá. „Snažil som sa zostať pri oboch, no už som bol totálny vyčerpaný. Prúd stále unášal Abigail odo mňa preč. Tak som poslal chlapca, než sa zachráni.“

Neuveriteľná duchaprítomnosť

Chasemu trvalo hodinu, kým sa dostal na breh, vzdialený vyše kilometer a pol. Ako potom vysvetlil, plával „na chrbte, aj ako psík“, aby sa neunavil. Sústredením plávaním sa napokon po nekonečných desiatkach minút nebojácne prepracoval až na breh.

.
Zdroj: Steven Poust/CNN
.

Tam však neodpadol od únavy, duchaprítomne konal a jeho hrdinstvo sa stupňovalo. Rozbehol sa do najbližšieho domu o pomoc. Do pátrania sa muselo zapojiť niekoľko záchranárskych skupín a totálne vysileného otca s dcérkou konečne vyvolili.

Ich veliteľ doložil, že kedy nemali potrebné vstupné informácie od chlapca, nehoda mohla zľahla dopadnúť tragicky. Nazrite do galérie.