Veď joga je naozaj pre každého. To sa snaží dokázať aj Dana Falsetti, ktorá napriek svojmu veľkému telu učí jogu už niekoľko rokov a je veľmi obľúbenou inštruktorkou, ale aj osobnosťou v oblasti „body-positivity“ (teda pozitívneho prístupu k telu).

joga nadvaha
Zdroj: Instagram

Diéty
Dana sa ako mnoho žien dlho trápila diétami, pretože jej telo nevyzeralo tak, ako by chcela. No aj keď sa jej podarilo schudnúť, onedlho sa ozval známy jo-jo efekt a ona bola späť tam, kde začala. Problém totiž bol aj v jej hlave a myslení. Joga jej konečne priniesla to, čo potrebovala – akési vnútorné uvedomenie.

Lenže čoskoro zistila, že bežné joga štúdiá nie sú veľmi pripravené na ľudí s nadváhou a nevedia, ako k nim pristupovať. Na prvej hodine sa skoro rozplakala, lebo sa jej vôbec nedarilo a navyše tam bola jediná s väčšou nadváhou. Mala pocit, že také pózy, aké strúhala lektorka jogy, ona so svojím veľkým telom nemôže nikdy zvládnuť.

joga nadvaha
Zdroj: Instagram

Avšak namiesto toho, aby to Danu odradilo, začala hľadať odpovede na svoje otázky a pomaly sa dostala až tak ďaleko, že sa sama stala inštruktorkou jogy. Joga ju okrem iného naučila nevzdávať sa a byť trpezlivou.

Pozrite si skvelú inštruktorku v galérii.