1. Používate nesprávny krém 
Krásna vôňa, lákavý obal a značka ako garancia kvality. Toto vám nemôže stačiť, aby ste sa rozhodli, či si produkt dáte, alebo nedáte na tvár. Zlaté pravidlo znie: Vždy si vyberajte krém podľa vášho typu pleti. Nie každý produkt je vhodný pre každú ženu. Sledujte zloženia, ingrediencie, ale v súvislosti s typom pleti. Ak citlivú pleť natriete parfumovaným krémom, riskujete podráždenie.

Ďalšie kozmetické prešľapy
Zdroj: Shutterstock
Ďalšie kozmetické prešľapy

Aj keď máte pocit, že vaša pleť starne a je suchá, príliš mastný krém môže spôsobiť akné. Nehovoriac o produktoch s obsahom alkoholu. Vyhýbajte sa škodlivým látkam, ako sú konzervanty (hlavne methylisothiazolinone a chloromethylisothiasolinone), farbivá, vonné prísady, jednoduché a aromatické alkoholy, silikóny, parabény, sulfáty a ďalšie. Ak to preženiete a pleť zareaguje vyrážkami, oplatí sa dopriať si kozmetickú prestávku.

2. Rukami sa dotýkate tváre
Robíte to často a neúmyselne. V čase rúšok síce viete, že by ste nemali, ale inak sa nedá – rúško nasadiť, posunúť, opraviť... Problém je v tom, že na žiadnom inom mieste tela sa za deň neusadí toľko špiny a baktérií ako na rukách. A tie často skončia na vašej tvári. Baktérie upchajú póry a vyrážky sú na svete. Okrem rúk si špinu na tvár prenášate aj mobilným telefónom, ktorý je taktiež ideálny nosič špiny. Preto tu platí: Dotýkajte sa tváre čo najmenej a telefón si dezinfikujte každý deň.