Kto miluje prirodzenosť v líčení, určite používa rúže odtieňa nude. Tie sú síce skvelé, ale často vysušujú pery. Ideálna alternatíva sú preto tónované balzamy. Podporia prirodzenú krásu, sú univerzálne, pery zafarbia podľa pH pokožky a vytvoria dojem plnších pier.

SAMÉ výhody

Prednosťou balzamov nie je výdrž, ale starostlivosť, akú poskytujú jemnej pokožke pier. Často sú obohatené o páliacu alebo chladivú zložku – čili alebo eukalyptus, ktorá na perách jemné brní a ústa získajú plnší tvar. Tento efekt podporí ešte lesklý finiš. Väčšina produktov obsahuje mnohé vynikajúce prírodné zložky, ako je bambucké maslo, výživné oleje, rastlinné extrakty, včelí vosk, lanolín či vitamíny pre prirodzenú krásu. V zime nezabudnite na výživné zloženie s olejom a hydratačnými ingredienciami, v lete siahnite po balzame s UV ochranou. Vitamín E pery chráni a zjemňuje.

Balzam na pery
Zdroj: shutterstock

NEZABÚDAJTE na píling

Suché pery so šupinkami ošetrite raz až dvakrát týždenne špeciálnym pílingom na pery. Odstráni odumreté bunky, pery krásne vyhladí a zjemní. Prírodný píling si môžete vyrobiť aj doma zo zmesi kvalitného rastlinného oleja – olivového, mandľového, kokosového a z trstinového cukru. Po premasírovaní zubnou kefkou s jemnými štetinkami budú pery hladké a prekrvené. Na záver naneste vrstvu výživného krému a nechajte pôsobiť cez noc. Keďže pery neobsahujú žiadne mazové žľazy, ktoré by ich zvlhčovali, oplatí sa im dopriať takúto nočnú masku raz do týždňa.

VEDELI STE, ŽE...

… pokožka pier je suchšia, citlivejšia a o 75 % tenšia ako bežná pokožka?
… má menší počet mazových žliaz, preto má menšiu ochrannú bariéru?
… bunková obnova na perách prebieha rýchlejšie, ich pokožka stráca vodu trikrát rýchlejšie ako bežná pokožka? Pery sú teda trikrát menej hydratované, majú
... obmedzenú schopnosť zadržiavať vodu a ľahšie vysychajú.
… pokožka na perách obsahuje trikrát menej melanínu ako bežná pokožka, pery sú teda náchylnejšie na poškodenie vplyvom slnečného žiarenia?