Líčenie bez experimentov

V zrelom veku si líčenie žiada zvýrazniť to najlepšie a zároveň zamaskovať stopy spôsobené vekom. Mladej tvári pristanú aj vrásky či kruhy pod očami, zatiaľ čo s pribúdajúcimi rokmi treba ukázať skúsenosti: zvoliť farbu rúžu nude, ktorý pery urobí plnšie, matné hnedé očné tiene, ktoré zvýraznia oči, marhuľkovú lícenku, ktorá dodá celému mejkapu zdravý vzhľad a iskru. Takže zabudnite na experimenty a stavte na istotu. Viac naozaj netreba.

Pleť, ktorá dýcha

Inšpirujte sa Francúzkami, ktoré ukazujú aj drobné chybičky krásy. Skutočne potrebujete aj mejkap, korektor aj púder? Pokožka viac ocení starostlivosť a citlivý prístup než nános mejkapu. Ak už, vyberajte si ľahké textúry a nekomedogénne zloženie obohatené o hydratačné zložky.

Pleť si nevyčistíte len obyčajnou vodou. Ako postupovať pri odličovaní?
Zdroj: Shutterstock

Už nikdy tetovanie obočia

Vytrhané, maľované alebo tetované. Takmer v istej päťročnici sa tu vymieňajú trendy, ako má vyzerať ideálne obočie. V súčasnosti letí hustejšie, veľmi prirodzene vyzerajúce. A preto je na trhu produktov na dokreslenie tvaru, doplnenie hustoty aj 3D optiky neúrekom. V kozmetických salónoch sa predháňajú s rôznymi technikami tetovania, ale tu si dávajte pozor a držte sa hesla: Dvakrát meraj a raz rež. Naozaj si dobre premyslite, komu sa zveríte do rúk, pretože cesta späť je ťažká.

Už nikdy tetovanie obočia
Zdroj: Shutterstock