Laserom na nedokonalosti

O čo ide? Lasery sú známe tým, že účinne bojujú s nedokonalosťami pleti, ako sú vrásky, pigmentové škvrny, akné či jazvičky po akné. Ich využitie je vhodné opäť teraz na jeseň, kedy už pleť nie je vystavená silnému slnečnému žiareniu. „Veľmi pekný finálny efekt má ošetrenie s frakčným CO2 laserom. Dochádza pri ňom k odpareniu povrchových vrstiev kože a následnej intenzívnej regenerácii a k tvorbe nových kolagénových a elastínových vlákien,“ vysvetľuje doktorka Vanda Przewlocka.

Podstata ošetrenia spočíva v jemnom obrusovaní vrchnej vrstvy kože do hĺbky 2-3 milimetre. „Pomocou ablačného frakčného CO2 laseru sa dokážeme doslova na počkanie zbaviť pigmentových škvŕn, nedokonalostí pleti, jazvičiek po akné, rozšírených pórov, či jemných vrások,“ spresňuje. Koža je po použití laseru pevnejšia a zdravšia, so zjednotením farebného koloritu, textúry, za súčasnej stimulácie novotvorby kolagénu.

CO2 laser má vynikajúce výsledky aj pri spevnení a liftingu pleti na tváre, krku a dekolte. Frakčná technológia spôsobí len čiastočnú abláciu kožného povrchu, čím sa zabezpečuje rýchlejšie hojenie z okolitej nepoškodenej časti kože. K jeho urýchleniu teraz výrazne pomôže aplikácia krvnej plazmy.