Prečo je nevyhnutné

Dôkladné čistenie funguje ako prevencia rôznych infekcií, zápalov aj predčasného starnutia. Tvár si treba čistiť najmä večer. A dôkladne! Je dôležité zbaviť sa všetkého mejkapu, potu, UV filtrov a nečistôt z okolitého prostredia. Je to jednoducho nevyhnutnosť bez ohľadu na typ pleti, vek, ale i to, či používate mejkap. Počas dňa na kožu útočia baktérie, vírusy a veľa iných vecí. Nečistoty na povrchu kože spôsobujú predčasné starnutie, hyperpigmentáciu a vyrážky.

V dvoch krokoch

Odborníci sa zhodujú, že dvojité čistenie je pre pleť najlepšie. Odličovací olej, dvojfázový odličovač alebo balzam najskôr rozpustí všetky líčidlá, UV filtre a nadbytočný maz. Až potom nasleduje dôkladné čistenie pomocou gélu, mlieka alebo krémového čističa, ktorý odstráni všetky zvyšky nečistôt z prvého kroku a pripraví pleť na ďalšiu starostlivosť. Výhody dvojitého čistenia sú jasné: kým pleť nie je naozaj čistá, nemá cenu používať ďalšie produkty. Sérum ani krém cez vrstvu nečistôt nepreniknú tam, kam treba. Každý produkt môže dobre fungovať iba na čistej pleti.

Prečo je nevyhnutné
Zdroj: Shutterstock

Prípravky, ktoré sa zmývajú vodou, odstraňujte vždy teplou alebo vlažnou vodou. Studená nezmyje maz a oleje a horúca dráždi a vysušuje. Tvár, krk a dekolt jemne vysušte uterákom. Dvojité čistenie je vhodné na večerný rituál, keď sa po celom dni na pleti usadilo veľké množstvo drobných nečistôt, ktoré tam nemajú čo robiť. Ráno si vystačíte s čistiacim produktom, keďže odličovať nie je čo. Pleť sa však potrebuje zbaviť potu, mazu, prachu, ale aj zvyškov nočnej regeneračnej starostlivosti. Ranné čistenie lepšie pripraví pleť na jej celodennú úlohu – ochranu pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi.

Extra kategória- odličovanie očí

Nemusíte mať citlivú pleť, ale k odstráneniu špirály a mejkapu z očí treba pristupovať veľmi opatrne. Nikdy očné viečka nedrhnite, ale farbu sťahujte z očí pomocou namočeného tampónika jemnými a pomalými pohybmi v smere rastu mihalníc. Odličovače na oči sú vytvorené tak, aby po niekoľkosekundovom priložení navlhčeného tampónu na viečko dokázali rozpustiť maskaru aj očné tiene. Ak používate dvojfázový odličovač, pred použitím vodovú a olejovú zložku dobre spojte pretrepávaním.

Multifunkčné micelárne vody

Sú už na trhu niekoľko rokov a dostupné vo všetkých cenových kategóriách pre každý typ pleti. Ide o šikovné odličovače, ktoré nahradia všetky čistiace produkty a spoľahlivo odlíčia tvár i oči. Stačí navlhčiť vatový tampón micelárnou vodou, zotrieť mejkap, všetky nečistoty a hotovo. Micelárne vody sú obohatené o tenzidy, ktorých častice sa zhlukujú do útvarov nazvaných micely. Tie fungujú ako magnet priťahujúci mastnotu i nečistoty rozpustné vo vode. Vďaka tomu spoľahlivo zbavia pleť líčidiel, nečistôt, ale i kožného mazu. Pozor však dávajte, ak máte suchú alebo citlivú pleť. Micelárna voda nielen odlíči, ale aj odmastí. To môže ľahko poškodiť hydrofilný kožný film, ktorý slúži ako ochranná funkcia kože. Po použití tvár ešte opláchnite čistou alebo pleťovou vodou.