VEDELI STE, ŽE...

… Z KOZMETICKÉHO UHLA POHĽADU ROZLIŠUJEME SVETLÚ, HNEDASTÚ A TMAVÚ FARBU PLETI? PRÍRODA TO ZARIADILA TAK, ŽE TAM, KDE JE CELOSVETOVO NAJVÄČŠIE UV ŽIARENIE, OBDAROVALA ĽUDÍ TMAVOU PLEŤOU. PRETOŽE VYSOKÁ PIGMENTOVÁ VRSTVA CHRÁNI PRED SPÁLENÍM OD SLNKA A RAKOVINOU KOŽE. ČÍM SEVERNEJŠIE, TÝM SA PLEŤ ĽUDÍ ZOSVETĽUJE.

Ak chcete rovnomerne sfarbenú pokožku

Práve takú si najčastejšie želajú ženy bez rozdielu farby pleti. A výrobcovia kozmetiky to vedia. Preto do krémov pridávajú účinné zložky, ktoré blokujú tvorbu melanínu a bránia vzniku škvŕn spôsobených UV žiarením, hormonálnymi zmenami, zraneniami alebo starnutím. Niektoré značky ponúkajú celý rad produktov, ktorý šikovne kombinuje viacero účinných efektov. Napríklad denný krém s vysokým UV faktorom, ktorý zabraňuje škvrnám od slnka a zároveň tlmí produkciu melanínu a vznik pigmentových fľakov. Nočný krém môže obsahovať ovocné kyseliny na vyhladenie škvŕn.

Ak chcete rovnomerne sfarbenú pokožku
Zdroj: Shutterstock

Ak chcete mať tmavšiu pleť

Ktorá z nás by nemilovala pokožku pobozkanú slnkom? Vyzeráme vtedy zdravšie a krajšie, jednoducho atraktívnejšie. Tento trend je neustále v móde už od 50. rokov minulého storočia. Opálenou pokožkou ženy dávali najavo, že sa majú dobre, trávia voľný čas na čerstvom vzduchu a môžu si dopriať dovolenku niekde pri mori. Pozor, nemýľte si ho s nezdravým opálením. Nechcete predsa vyzerať ako dobre ugrilované kurča. Práve naopak, posúvate sa k väčšej prirodzenosti. A ako to dosiahnuť? Jednoducho na dovolenke, na vzduchu s dostatočnou kvalitnou UV ochranou. Doladiť správny tón môžete aj mejkapom a samoopaľovacími produktmi.