25+

Už teraz si vytvorte návyk na kyselinu hyalurónovú. Je úplne jedno, aký máte typ pleti, hydratácia prospieva každej pokožke a nedá sa ňou predávkovať. Spoľahlivo a dlhodobo jej dodáva viditeľnú sviežosť, žiarivosť aj pocit pohody. Posilniť pokožku, to neznamená, že musíte používať hutné výživné krémy. Naopak, aj v moderných ľahkých géloch, ktoré sa po aplikácii krásne rozpustia a okamžite vstrebajú, sa skrýva účinná kombinácia látok, ktoré posilnia schopnosť kožných buniek chrániť sa pred nepriaznivými vplyvmi zvonku, ako je smog, ďalej stres zvnútra či chyby v životospráve a ďalšie zlozvyky, ktoré kradnú pleti sviežosť.

Mýtus 5: Drahé krémy zvrátia tvorbu vrások
Pri kozmetike vás možno zvádza predstava, že čím drahší krém, tým lepšie účinkuje proti vráskam. Nenechajte sa obabrať! Aj bežný krém z drogérie dokáže urobiť skvelú službu. Dôležité je preštudovať si jeho zloženie.

Pri vráskach je dobré používať krémy s obsahom retinolu, antioxidantu, ktorý zmierňuje pôsobenie voľných radikálov. Práve tie spôsobujú starnutie pokožky. Ďalšie zložky krémov, ktoré sa oplatí zapamätať si, sú spomínaná kyselina hyalurónová
Zdroj: Shutterstock.com

Odolnejšiu pokožku docielite aj pravidelným dôkladným odličovaním. Viditeľnú zmenu, keď potrebujete zažiariť alebo na prípad núdze, keď pokožka nie je v kondičke, dokážu masky. Vyplatí sa mať v zásobe 3 typy jednorazových látkových masiek. Hydratačnú bombu, ktorá urobí zázrak na počkanie, keď si ju dáte na tvár po rannej sprche. Upokojujúcu, keď to preženiete s prechádzkou na jarnom slniečku. Do tretice sťahujúcu masku urýchľujúcu hojenie vyrážok.

BUĎTE AKO PROFÍČKA

  • Monotvárenka? Tej odzvonilo! Vizážisti zapojili do tvarovania a rozjasňovania okrem ružových tónov spektrum od béžovej po hnedú a trblietavé púdre, ktoré pokožku rozjasňujú. Pravidlo je jednoduché: Čo chcete schovať, to stmavte, zvyšok nablýskajte.
  • Mladej tvári veľmi pristane matný rúž. Pery ošetrite kvalitným balzamom, zvyšky odtlačte do papierovej servítky. Vyskúšajte sýte tekuté rúže, ktoré nanášajte od stredu, aby sa vám v kútikoch nenahromadila farba