1. Očista

Kovidová doba nás naučila umývať si ruky poriadne a naozaj často. Aby ste im toľkou hygienou neublížili, vyberajte si mydlá s ošetrujúcimi zložkami, ktoré pomáhajú obnoviť ochrannú vrstvu na povrchu a predchádzajú vysušovaniu pokožky.

2. Píling

Pre omladzujúci efekt vám veľmi dobre poslúži telový píling. Ruky však nenamáčajte, naneste množstvo veľkosti lieskového orecha na chrbát rúk a trením o seba rozotrite. Potom si ruky premasírujte, venujte pozornosť aj nechtom a ich okoliu. Nechajte pôsobiť ešte zopár minút, aby sa vstrebali ošetrujúce látky, ktoré píling obsahuje, nakoniec opláchnite vlažnou vodou.

Wellness pre ruky
Zdroj: shutterstock
Wellness pre ruky

3. Ochrana

Každé umytie naruší prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky rúk a trvá niekoľko hodín, kým sa kompletne obnoví. Skúste tento trik: po rannej hygiene do ešte vlhkých rúk vmasírujte trochu telového mlieka s obsahom urey a pantenolu. Pokožku to vyživí a ochráni. S jarným slniečkom nezabúdajte ani na UV ochranu, ktorá zabraňuje vzniku nepekných pigmentových škvŕn na chrbtoch rúk. Dôsledne si natierajte ruky aj pri opaľovaní, športovaní pod holým nebom, plávaní aj záhradkárčení.