Dáva tam rady, čo sa nepatrí hovoriť slepému človeku alebo odpovedá na otázky zvedavcov. Mladá žena oslepla pred pár rokmi kvôli zriedkavému ochoreniu. Keď mala 7 rokov, diagnostikovali jej retinitis pigmentosa, kvôli ktorému človek postupne oslepne, píše magazín Život.

Avšak jej prístup k tomu hendikepu je inšpiratívny. „To, že kráčam po ulici s palicou, je silné vyhlásenie,“ povedala Wolinsky v rozhovore pre SHERA. "Ľudí to mätie a nie sú zvyknutí vidieť slepého človeka prechádzať sa alebo robiť určité veci, ako je cestovanie, takže v tomto zmysle to rozhodne môže získať veľa pozornosti," dodala. „Milujem, že môžem byť iná a používam to ako spôsob, ako pomôcť iným ľuďom, aby prijali veci, ktoré na sebe nemajú radi. Alebo veci, o ktorých spoločnosť hovorí, že sú nesprávne alebo zlé," povedala Jessie.

Hoci v tom našla niečo pozitívne, uvedomuje si aj negatívne stránky slepoty. S hendipekom nebola ani ona vždy vyrovnaná, spočiatku mala samovražedné myšlienky a bola závislá od návykových látok. Našťastie sa z toho dostala a dnes môže byť inšpiráciou pre mnohých ľudí.

Tvrdí, že slepota ju v mnohom oslobodila.
Zdroj: Instagram.com/p/BoxFZ6-AOyg/

Do sveta sa snaží vo veľkom šíriť myšlienku, že na vzhľade až tak nezáleží. Ona sama s tým mala kedysi problém a dnes tvrdí, že po tejto stránke ju slepota troška oslobodila. "Oslepnutie mi to naozaj zmenilo, pretože jedného dňa nebudem môcť vidieť, ako vyzerám. Tak prečo teraz trávim toľko času s víziou, že sa stresujem kvôli svojmu vzhľadu alebo nezverejním túto fotku, pretože mám vrásku či dvojitú bradu," vysvetlila.