Keď sa rok a pol po svadbe narodil Lukáško, nebolo na celom svete od nás šťastnejšieho páru. Po ďalších troch rokoch prišla na svet Ivanka. Naša rodičovská túžba sa naplnila. Plánovali sme im skvelú budúcnosť. Pôjdu na gymnázium, potom na vysokú, uchytia sa v úspešných firmách. Na Slovensku, možno aj v zahraničí... A začali sme im šetriť peniaze bokom, aby raz bolo na krúžky, záujmy, projekty, čokoľvek, čo rozvinie ich nadanie.

Dostala výpoveď
Jedného dňa mi Nikola zavolala z práce a veľmi plakala. Dostala výpoveď. Zamestnávateľ znižoval stavy a rozhodol sa, že si v kancelárii nechá ekonómku, ktorá už mala odrastené deti, a teda nehrozili s nimi žiadne očeerky. Utešoval som Nikolu: „Neboj sa, si šikovná. Zakrátko si nájdeš novú robotu.“

depresia
Zdroj: Shutterstock

Ani som netušil, ako ďaleko sú moje slová od pravdy. Prešli dva mesiace a Nikola stále chodila na úrad práce. Potom som rozhodol: „Budeš ženou v domácnosti.“ Je pravda, že jeden plat nám poriadne skomplikoval život. Účty, strava, ostatné výdavky... Nemohlo mi však ujsť, že napriek tomu má moja manželka dobrú náladu. Kedysi neznášala žuvačky, vraj z nich vypadávajú plomby, a teraz denne sama vyžuje aj balíček. Asi od nervozity, napadlo mi. Som fajčiar, viem, že keď som v strese, vyfajčím aj dvakrát viac cigariet.