1. Kombo 1+1

Umyť si vlasy iba šampónom nestačí. Keď po každom šampónovaní použijete kondicionér, lepšie ich rozčešete, vytvarujete a ochránite. Kombináciou produktov v rámci jedného radu znásobíte efekt, ktorý potrebujete, a dodáte obyčajnému umývaniu nádych profesionality. Šampón rozmaznáva pokožku a vlasové korienky, energiu prináša napríklad kofeín, zinok, koenzým Q10, zatiaľ čo pantenol sa postará o hydratáciu. Kondicionér má za úlohu uzavrieť povrch vlasu, dodať mu lesk a hebkosť.

2. Vrstvenie

Skopírujte triky profesionálov. Odpozorujte, ako v salóne vrstvia jednotlivé produkty. Napríklad zafixovanie masky sa zdá zbytočné, ale opak je pravda. Po opláchnutí masky ešte naneste na vlasy kondicionér a po odporúčanom čase opláchnite. Zatiaľ čo maska odovzdáva blahodarné látky do hĺbky vlasu, kondicionér stráži predovšetkým povrch.

BEAUTY - dievča, umývanie vlasov, mokré vlasy
Zdroj: Dušan Křístek

3. Maskovanie

Zosvetľovanie blond vlasov poriadne naruší kondíciu pramienkov. Preto raz týždenne vlasy rozmaznávajte špeciálnou maskou. Po umytí jemne vysušte uterákom a na spodné 2/3 dĺžky naneste poriadnu dávku masky, aby vlasy dokonale obalila. Rovnako dôležité je po akcii zvyšky masky opláchnuť.

4. Strihanie

Podľa dĺžky vlasov kupujte naraz 2 až 3 balenia jedného druhu šampónu, aby vydržal na jednu sezónu. Meňte ho najskôr po troch mesiacoch, aby ste si užili všetky benefity, ktoré prináša, a tiež nestresovali pokožku hlavy. Ak nájdete ten pravý šampón, zachovajte mu vernosť dlhodobo.