Problémy po 60-tke

Ako mladá nikdy nešportovala a nemala problém ani s nadváhou. Bola drobnejšej postavy a aj po troch pôrodoch si kupovala oblečenie nízkych konfekčných čísel. V roku 2014, po 60-tke, začala pracovať ako opatrovateľka seniorov vysokého veku v Nemecku a kondícia jej začala haprovať. Prišli aj prvé problémy s hmotnosťou, ktorá sa vyšplhala až na 80 kilogramov.

.
Zdroj: archív Ž. F.

Nikdy nie je neskoro

Na sociálnej sieti sa zoznámila s dlhoročným trénerom a výživovým poradcom všetkých vekových kategórii Júliusom Karabinošom, ktorý jej doslova „na telo“ vypracoval jedálniček aj plán metodického tréningu. Navštívila ho v Nitre a podľa plánu s tréningmi pokračovala aj v posilňovni v Nemecku – pod rukami trénerských reprezentantov a reprezentantiek.

Krok za krokom

Bola skutočne odhodlaná a vytrvalá a aj u nej sa potvrdilo zlaté pravidlo telesnej transformácie – že zmena musí byť predovšetkým „v hlave“, následne a vďaka tomu v životnom štýle, a potom všetko krok za krôčikom ide.

Pani Želka bola vo „fitku“ dvakrát denne a neintenzívne, skôr vytrvalostné kardio cvičenia (zamerané na jemné zvýšenie tepovej frekvencie) a posilňovanie na strojoch dopĺňala ešte rýchlou chôdzou v lese.